Zábradlie – toto musíte vidieť!

Ponúkame vám rady a tipy na vytvorenie štýlového vyjadrenia vo vašej domácnosti www.aflexi.sk/vylepsite-aj-zabradlie/.

schody

Elegantná súhra
Správny dizajn zábradlia odráža architektúru a pôvod vášho domova. Vstupné schodisko a zábradlie vo viktoriánskom štýle…Panelové stĺpiky vo farbe, aby zodpovedali zábradliu a obloženiu schodišťa a dodávali tak pocit dôležitosti. Biele stĺpiky udržujú svetlý vzhľad a skvele nadväzujú na architektonicky významné drevené konštrukcie.

Dramatická kombinácia
Vysoko lesklá čierna dokáže dodať stĺpikom a zábradliu dramatický vzhľad. Postačí vám k tomu trocha farby a času.

Oživte schodisko
Pozdvihnite schody pomocou obloženia. Drevené obloženie dodá schodom novú dimenziu. Biele zábradlie to celé ešte oživí.

Modernosť
Moderné schodisko s čiernym horizontálnym zábradlím – tento štýl vychádza zo statkárskeho dizajnu, pričom sa nebojí ohýbať pravidlá. Moderné zábradlie namiesto rustikálneho alebo prírodného sa perfektne hodí k schodom. Vyrobené z čierneho kovu pôsobí veľmi elegantne a osvetľuje biele svetlé povrchy nachádzajúce sa v obytnom priestore. Náznak čierneho marockého koberčeka a vankúšikov a la byvol krásne dopĺňajú atmosféru modernosti.

Prelínanie storočí
Kedysi neprirodzené oranžové drevo z roku 1950 získalo vďaka laku a drobnej šikovnej práci nový vzhľad. Šedá farba uprostred každého stupienka vyzerá ako kameň a polyuretán zase chráni povrch. Vertikálne zábradlie od podlahy až po strop predstavujú moderný dizajn polovice minulého storočia, zatiaľ čo ostrá biela prináša pohľad do tohto storočia.

zábradlí

Kúzlo vintage štýlu
Krásne spracovanie dreva je výhodou starých domov aj keď…niekedy sa takýto vzhľad príliš nehodí do súčasnosti. Vďaka kompromisu sa však dá zachovať integrita starožitných funkcií a tiež vernosť vášmu štýlu. Stačí ponechať stĺpiky nenatreté, trochu ich prejsť brúsnym papierom, aby vynikli vyrezávané ornamenty. Šmrnc dodáte pomocou bielej farby.